Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch

Oktoobri esimesel nädalavahetusel toimuvad rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch, mille eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu rändlindudele, nende elupaikadele ja vajadustele rände ajal.


Mustlaglede ränne Põõsaspeal. Foto: Tiiu Tali.

EuroBirdwatch toimub lindude rände tippajal,  mis on tavaliselt septembri teises pooles ja oktoobri esimesel nädalal. Sel perioodil lendab meilt läbi miljoneid rändlinde, kes suunduvad talvitama Euroopa lõunaosasse või Aafrikasse. Vaatluspäevadel osalemine on lihtne: kahe päeva jooksul tuleb vaadelda linde oma kodu ümbruses, lühikesel jalutuskäigul või pikemal retkel. Osaleda saab ka Eesti Ornitoloogiaühingu korraldatud avalikel lindude vaatlemise üritustel.

Kirja tuleb panna nähtud ja kuuldud linnuliigid, iga liigi arvukus, vaatluse tegemise aeg, täpne vaatluskoht ja vaatlejad. Andmed palume sisestada andmehalduse keskkonda PlutoF või rakenduse Legulus kaudu, kust need jõuavad ka portaali eElurikkus.

Rahvusvahelisi linnuvaatluspäevi korraldab alates 1993. aastast BirdLife International, Eestis koordineerib tegevust Eesti Ornitoloogiaühing.

Lisainfo:
www.eurobirdwatch.eu